Loader

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Kudüs Araştırmaları Platformu ilk olarak Marmara Üniversitesi çatısı altında 2018 yılında Kudüs Araştırmaları Kulübü olarak Filistin üzerine akademik temelli çalışmalarına başlamıştır. Mart 2020 itibariyle ise dünyanın her yerinden Filistin üzerine çalışma yapan kişileri bir araya getirmeyi hedefleyen çevrimiçi bir platform olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. kudusarastirmalari.com internet sitesinin açılışı, 14 Mayıs 2021 tarihinde yapılmıştır.
Kudüs Araştırmaları Platformu, Türkiye’de Filistin’e karşı mevcut duyarlılığı sağlam bir bilgi zemini üzerine inşa etmeyi hedeflemektedir. Hamasi söylemlerin ötesinde feraseti düstur edinen ve bölgenin sıkışmışlığı karşısında kalıcı bir çözüm arayışı içerisinde “tohum saç bitmezse toprak utansın” şiarıyla bir grup üniversite öğrencisi olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
Hayır. Kudüs Araştırmaları Platformu bağımsız ve tamamen gönüllülük esaslı bir öğrenci oluşumudur. Hiçbir cemaat, parti, kurum veya oluşum ile bir bağı bulunmamaktadır.
Kur’an ve Sünnet rehberliğinde, Müslümanca bir duruş sergilemek. • Güvenilirlik, şeffaflık ilkelerine bağlı kalarak faaliyetler yürütmek. • Gönüllülük, özveri, fedakârlık, diğergamlık, samimiyet, merhamet, dayanışma vb. değerler temelinde takım halinde hareket etmek. • Hakikati yaymak ve adaleti ikame etmek için her daim disiplinli ve dinamik hareket etmek. • Sorumluluk bilinciyle profesyonel gönüllülüğü benimsemek. • Uzmanlıklardan ve farklı disiplinlerden faydalanmak. • Tecrübe aktarımını, yenilikçi yaklaşımı ve istişareyi önemsemek.
Platformumuzun herhangi bir finans kaynağı yoktur. Çalışmalarımız gönüllülük esaslı yürütülmektedir. Maliyet gerektiren projelerimiz de yine gönüllülerimizin destekleri ve bazı bağışlar ile gerçekleştirilmektedir.
Platformumuzun kapıları Filistin üzerine çalışmalar yapmak isteyen, bu alanda kendini geliştirmek isteyen, gönüllülük bilinci ve özveri sahibi herkese açıktır. Gönüllü olmak için linke tıklayıp form doldurarak bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Form doldurduktan sonra gerekli değerlendirmelerden yapılacak ilgili birim sorumlusu en kısa zamanda sizlerle iletişime geçecektir.
Kudüs Araştırmaları Platformu her türlü proje talep ve ortaklığına açıktır. Fikirlerinizi bizimle paylaşmak için [email protected] mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.
Çalışmalarımız şu an internet üzerinden devam ettirdiğimiz için sadece Türkiye ile sınırlı değildir, yurtdışından da faaliyetlerimize katılım sağlayabilir, katkıda bulunabilirsiniz.
Bize [email protected] e-mail adresimizle, Twitter ve Instagram’da @arastirmakudus hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.
Evet, Instagram, Twitter, Telegram ve YouTube platformlarında hesaplarımız bulunmaktadır. YouTube: youtube.com/KudüsAraştırmaları Twitter: twitter.com/@arastirmakudus Instagram: instagram.com/@arastirmakudus Instagram (İbranice): instagram.com/@mishpathebrew Telegram: t.me/arastirmakudus
Kudüs Araştırmaları Platformu’nu Instagram ve Twitter adreslerinden takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olabilir yahut web sitemiz üzerinden mail listesine kayıt olarak gelişmelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.
Sitemizden kaynak belirtmek şartıyla alıntı yapabilirsiniz.
Platformumuz Kudüs ve Filistin özelinde çalışmalar yapan kişilere Kudüs Araştırmaları Blog kısmında yazar olma imkânı sağlamaktadır. Yazılarınız editör kontrolünden geçtikten sonra onaylanması dahilinde sitemizde yayınlanır.
Şimdilik çalışmalarımızı çevrimiçi olarak yürütmekteyiz. Herhangi bir şehirde ofisimiz bulunmamaktadır.

Loading