Loader

Roger GARAUDY, İlahi Mesajlar Toprağı ve Filistin, Timaş Yayınları

Paylaş

Kitap Adı: İlahi Mesajlar Toprağı Filistin

Yazar: Roger GARAUDY

İlk Baskı Yılı: 2018

Sayfa Sayısı: 560

Yayınevi: Timaş Yayınları, çev. Cemal Aydın

“İlahi Mesajlar Toprağı Filistin, Fransa’da 1986 yılında yayımlanmıştır. Garaudy, kitabında Medeniyetlerin Beşiği olan Ortadoğu’nun ve Ortadoğu’nun kalbi konumunda olan Filistin’in dünü ve bugününü anlatarak Batı’nın öteden beri Filistin’e ve o bölgeye dair planlarını delilleriyle izah ediyor. Bu kitap, yayımlandıktan sonra Batı’da yasaklanmıştır.

Kitap, üç bölümden oluşmuştur. İlk bölümünde; Filistin tarihine dair yazılar içeren kitap, ikinci bölümünde; Batı’nın hayalindeki Filistin, siyonizmin doğuşu ve siyonizmin başarısındaki etkenleri tespit edip üçüncü bölümünde ise; Filistin’de var olan istilanın tarihini, İsrail devletinin doğuşunu, Siyonizm politikasını, Filistin halkının ve Filistin ülkesinin direnişinden bahsediyor. Filistin’in geçmişten günümüze yaşadıklarını; şahit olduğu olayları; Batı’nın, Amerika’nın ve İsrail’in bu topraklar üzerindeki emellerini okurken ürpereceksiniz.

Yine denilir ki; İlahi Mesajlar Toprağı Filistin kitabı okunmadan Ortadoğu’ya dair yapılacak her değerlendirme eksik kalacaktır.”

Loading

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir