Loader

İbranice Eğitim Siteleri

Learn Hebrew

Learn Hebrew, İbranice öğrenmek isteyen kişilere yönelik olarak tasarlanmıştır. Web site içeriği İbranice’ye yeni başlayanlar göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Zaman ayırmanız halinde sizi iyi bir İbranice konuşma ve yazma seviyesine getirmektedir. Web site dili İngilizce’dir.

Rosen Hebrew School

Rosen Hebrew School ile online olarak Yidiş Dilini, Modern İbranice ve Tevrat İbranicesini seviyenize uygun bir şekilde öğrenebilirsiniz. Eğitim ücretlidir. Web site dili İngilizce’dir.

Teach Me Hebrew

Teach Me Hebrew‘un misyonu modern İbranice’yi akıcı konuşmanıza yardımcı olmaktır. Web site özellikle ders almaktansa kendi kendine öğrenmeyi tercih edenler içindir. Büyük miktarlarda temelden ileri seviyeye kadar İbranice / İngilizce iki dilli metinler telaffuzlarıyla birlikte verilmiştir.

StreetWise Hebrew

StreetWise Hebrew, podcastlerden şarkılara sokak İbranicesine hakim olmak için hazırlanmış bir web sitesi.

hebrew.moia.gov.il

hebrew.moia.gov.il, İbranice başlangıç ve orta seviyeye uygundur. İbranice oyunlar, bulmacalar, çizgi romanlar, ses ve video materyalleri, haberler ve çok daha fazlasına erişebileceğiniz birçok eğlenceli öğrenme aktivitesine sahiptir. Web site dili İbranice’dir.

Polly Lingual

Polly Lingual, İbranice cümleleri harekeli yazımlarıyla öğrenme imkanı sunmaktadır. Web sitede cümlelerin telaffuzlarını dinleme imkanı mevcuttur. Web site dili İngilizce’dir.

Language Trainers

Language Trainers  ile testler üzerinden İbranice dil seviyenizi ölçebilirsiniz.

Animated Hebrew

Animated Hebrew web sitesinde seslendirmeleriyle birlikte İbranice hikayeler ve İncil okumaları mevcuttur. Sitede İbranice dersler bulunmaktadır. Site dili İngilizce’dir.

NJOP

NJOP web sitesinde İbranice alfabe ve harfler hakkında bilgilendirmeler bulunmaktadır. İbranice kelimeler ve İngilizce anlamları verilmektedir. A1 seviyesine uygundur. Sitede farklı konseptlerde İbranice kurslar mevcuttur. Site dili İngilizce’dir.

levsoftware.com

levsoftware.com İbrani alfabesini öğretmek üzere tasarlanmıştır. Harflerin yazımları animasyonlarla gösterilmektedir. İbranice öğrenmeye yeni başlayanlar için uygun bir site.

akhlah.com

akhlah.com çocuklar için hazırlanmış bir web sitesidir. Web sitede Yahudiliğe dair Tevrat’ta geçen bilgiler çocukların anlayabileceği şekilde sadeleştirilmiştir.

hebrew4christians.com

hebrew4christians.com’da İbranice gramere dair her şeyi bir arada bulabilirsiniz. Web site Hristiyanlara İbranice öğretmek amacıyla kurulmuştur. Site dili İngilizce’dir.

hebrewsongs.com

hebrewsongs.com üzerinden birçok İbranice şarkıya erişim sağlayabilirsiniz.

kolisrael.com

kolisrael.com İbranice -İngilizce olarak İsrail’e dair gelişmeleri içeren bir haber sitesidir.

Journey To Hebrew

Journey To Hebrew’da İbranice öğrenirken faydalanabileceğiniz sitelerin linklerini bir arada bulabilirsiniz.

loecsen.com

loecsen.com İbranicedeki konuşmaya yardımcı kalıpları İngilizce karşılıklarıyla beraber site kullanıcılarına sunmaktadır. Günlük dilde kullanılan ifadelerin telaffuzlarını dinlemek de mümkün. İbranice öğrenmeye yeni başlayanlar göz atabilirler.

Sevivon

Sevivon, Yahudilerin tarihine, kültürüne dair birçok içeriğe ve birden fazla kaynağa Türkçe olarak erişebileceğiniz bir web sitesi. İçerikler Türk Yahudileri temel alınarak hazırlanmıştır.

BrainPop

BrainPop bilimden sanata birçok içeriğe İbranice olarak erişebileceğiniz bir web sitesi.

lo.cet.ac.il

lo.cet.ac.il, Arapça açıklamalarla İbranice’yi geliştirmek isteyenler için birçok etkinliğin yer aldığı bir web sitesi. Site dili İbranice’dir.

lirelhebreu.com

lirelhebreu.com, anadili Fransızca olan çocuklara İbranice nasıl daha kolay öğretilir, İbranice öğrenmeye kaç yaşında başlamalı? gibi birçok sorunun cevabını ve İbranice öğretim tekniklerini içermektedir. Site dili Fransızca’dır.

Jewish Journal

Jewish Journal, Yahudilere dair güncel haberleri içermektedir.

Be Ivrit

Be Ivrit, Fransızca bilenler için İbranice öğrenebilecekleri birçok İbranice kursun ve videonun bulunduğu bir web sitesidir. Site dili İbranice’dir.

goethe-verlag.com

goethe-verlag.com, İbraniceye yeni başlayanlar için mp3 destekli dil kursları içeren web sitesidir. Web site İbranice öğrenmek isteyenlere ücretsiz olarak tam 100 derse erişimi mümkün kılmaktadır. Bu kursları kitap şeklinde Google Play ya da App Store üzerinden satın alabilirsiniz. Site

dili Fransızca’dır.

Académie De Paris

Académie De Paris web sitesinde kurslar, elektronik gazete ve dergiler, oyunlar, bulmaca ve daha birçok içerik derlenerek İbraniceyi en temelden öğrenmek isteyenlerin hizmetine sunulmuştur. Site dili Fransızca’dır.

Dinolingo

Dinolingo’da İbranice dersler, videolar, şarkılar, kitaplar ve birçok oyun mevcuttur. Dinolingo, çocuklar için hazırlanmış, dünyanın en gelişmiş dil öğrenme programıdır. Hafıza oyunları, tahmin oyunları, ruletler ve sınavlar gibi çeşitli oyunlar dahil olmak üzere çocuklar için birçok öğretici oyun mevcuttur. İbranice kütüphanesinde çocuklar için 100’den fazla İbranice sesli kitap bulunmaktadır. Site dili Fransızca’dır.

Judaism 101

Judaism 101 Yahudiliğe dair merak edilenlere, Yahudi bayramlarına ve koşer kuralları gibi pek çok konuya İngilizce olarak erişim imkanı sunmaktadır.

Etz-Hayim

Etz-Hayim’de  Yahudi ve Hristiyan literatürüne dair birçok kaynak bulmak mümkün. Ayrıca kaynaklar kısmında Yahudiliğe ve İbraniceye dair merak edilenlere İngilizce olarak erişim sağlayabilirsiniz. Web sitede İbranice öğrenmeye yeni başlayanlar için temel düzeyde alfabe bilgisi, gramer bilgisi yer almaktadır.

chinuch.org

chinuch.org ilkokuldan liseye kadar bir Yahudi çocuğun nasıl bir eğitimden geçtiğini gözlemleme imkanı sunmaktadır. Sitede ücretsiz olarak pdf imkanı da mevcut.

Behrman House

Behrman House İbraniceye dair online eğitim ve oyunlarla zenginleştirilmiş bir web sitesi. Sitede İbranice klavye imkanı da bulunmaktadır.

מעריב

מעריב İbranice olarak sağlıktan ekonomiye magazinden siyasete kadar birçok güncel ve tarihi habere erişim sağlayabileceğiniz bir web sitesi.

Wordwall

Wordwall İbranice gramer kurallarını ve birçok eğitici oyunu içermektedir. Site dili İbranice’dir.

jewishinternetguide.com

jewishinternetguide.com, Yahudiliğe dair birçok kavramın ne anlama geldiğini öğrenme imkanı sunmaktadır. Site dili İngilizce’dir.

כותר

כותר birçok İbranice kitabı içeren web sitesi. Site dili İbranice’dir.

הידברות

הידברות, İbranice gramer kurallarını içeren web sitesi. Site dili İbranice’dir.

Flippity

Flippity, İbranice boşluk doldurmaların yer aldığı web sitesi. Site dili İbranice’dir.

עלמהרידר

עלמהרידר ile İbranice kelimeleri, ifadeleri yazarak telaffuzlarını dinleyebilirsiniz. Site dili İbranice’dir.

Lexilogos

Lexilogos, online İbranice klavye işlevi görmektedir.

Learn Hebrew Pod

Learn Hebrew Pod, online İbranice kurslar içermektedir. Web site ücretsiz erişim imkanı sunmakla birlikte ücretli dersleri de mevcuttur. Site dili İngilizce’dir.

Kendi Kendine İbranice Öğren

Ozan Dur’un İlim ve Medeniyet’te kaleme aldığı “Kendi Kendine İbranice Öğren” başlıklı İbranice’ye dair yazısı.

benyehuda.org

benyehuda.org, İbranice şiirleri, edebi metinleri içeren web sitesi. Site dili İbranice’dir.

jr.co.il

jr.co.il, İbranice örnek cümlelerin yer aldığı web sitesi. Sitede İbranice cümleler İngilizce karşılıklarıyla birlikte verilmiştir.

Loading