Loader

Gonçalo M. TAVARES, Kudüs, Kırmızı Kedi Yayınları

Paylaş

Kitabın Adı: Kudüs

Yazar: Gonçalo M. TAVARES

İlk Baskı Yılı: 2012

Sayfa Sayısı: 192

Yayınevi: Kırmızı Kedi Yayınları, çev. Pınar Savaş

“Korkunun ve deliliğin sınırında yaşayan iki sevgili, vahşetin tarihi üzerine çalışan bir doktor ve onların kesişen yazgılarını sonsuza dek belirleyecek bir gece. Gonçalo M. Tavares’ten insanın karanlık yüzüne korkusuzca bakmayı başarabilen özgün bir anlatım.

“Kudüs, Batı edebiyatının büyük eserleri arasında yer almayı hak eden önemli bir kitap… Gonçalo M. Tavares’in henüz 35 yaşında bu kadar iyi yazmaya hakkı yok: İnsanın onu dövesi geliyor.”

José Saramago

“Portekizli bir Kafka.

Bu enfes kara romanı özetlemek imkânsız. Akıl ve delilik, korku ve alay, saçmalık ve ciddiyet arasındaki sınırları bulandırmaktan bir an bile vazgeçmiyor. ”

Le Figaro

“Genç romancı Gonçalo M. Tavares’ten, kendi, yepyeni yaratısıyla yeniden şekillendirmek üzere dünyayı parçalara ayırdığı büyük bir armağan. Her kitabı gerçekliği daha iyi gözlemlememizi sağlayan birer kaleydoskop… Kudüs, bunu en iyi başardığı kitabı, insanın acılarına eğilen özgün, derin ve zekice kotarılmış bir başyapıt… Günümüz dünyasındaki yabancılaşma üzerine çok yönlü ve etkileyici bir dram.”

Loading

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir