Loader

Gazze’deki Saldırılar Yoğunlaştı – Son Gelişmeler

Paylaş

El Kassam Direniş savaşçıları, İşgal Güçlerinin el-Şeyh Rıdvan mahallesindeki pusularını patlattı. Cehr el-Deyk’in doğusunda, 60 işgalci askerin bulunduğu mevkide, daha önce yerleştirilen IED’leri (‘ev yapımı’ bombaları) patlatarak birçok işgalci askeri öldürdü.

Kara işgaline rağmen işgal altındaki şehirlerdeki yerleşim yerleri hâlâ El Kassam Direniş füzelerinin menzilinde. Ayrıca İşgal Güçlerinin tanklarını ve zırhlı araçlarını Cebeliye ve Beyt Lahya’da hedef alıyor.

Direniş grubu Saraya El Kudüs, işgal güçlerini havan topları, İED ve roket güdümlü el bombasıyla (RPG) Reym, Sderot, Birüssebi, Sufa ve Askalan gibi yerleri hedef alıyor.

Direniş’in sürekli artan saldırıları nedeniyle El Kassam Tugayları son iki günde işgal güçlerinin yüzde 70’inin Gazze Şeridi’nin kuzeyinden çekildiğini gözlemledi.

İşgal Güçlerinin dün gerçekleştirdiği en şiddetli katliam ise El Şucayye’de 50 konutun yerle bir edildiği füze saldırısında yaşandı.

İsrail işgal devleti, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki kara işgal operasyonunun bitmek üzere olduğunu ve operasyonu güneye doğru genişlettiğini belirtirken; askerleri ve zırhlı araçları, El Kassam Tugayları ve Saraya El Kudüs direnişçileri ile şiddetini arttıran çatışmalarla karşı karşıya.

Şiddetli çatışmaların arasında olan işgal güçleri; kara saldırısının başlangıcından bu yana 75, 7 Ekim’den itibaren ise 403 işgalci askerin öldüğünü ve 2000’in ise yaralandığını söylese de direnişçiler neredeyse her gün işgalci askerleri pusuya düşürerek, her yerde öldürüyor ve yaralıyor. Gazze Şeridi’nin dışındaki işgalci İsrail yerleşimlerini ise sürekli olarak direniş füzeleriyle vuruyor.

Gazze’deki katliam başlayalı tam iki ay oldu ve işgalci İsrail, gece gerçekleştirdiği şiddetli saldırıları ve katliamı örtbas etmek için her zamanki gibi Gazzelilerin iletişim olanaklarını kısıtladı.

Dün akşamın erken saatlerinden beri işgalci İsrail tarafından Gazze’nin büyük bir kısmına aralıksız ağır top bombardımanı, hava saldırıları ve kitlesel bombardıman yapılıyor. Her 15 dakikada bir bomba düştüğü ve Han Yunus’un kuzeyine ve doğusuna fosfor bombası atıldığı bildirilmekte.

Bu sabahın erken saatlerinde işgal güçleri yeniden Gazze’nin merkezindeki Nuseyrat ve Bureyc mülteci kamplarına ve Gazze’nin güneyindeki Han Yunus kampına saldırılar düzenledi. En az 65 Filistinli öldürüldü.

Loading

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir