Loader

Dil Eğitimleri

Dil Eğitimleri

İBRANİCE EĞİTİMİ

Mayıs – Haziran 2020 arasında İbranice’ye giriş niteliğinde düzenlediğimiz 12 saatlik İbranice kursuna 100’ye yakın kursiyer ile başladık. Düzenlediğimiz diğer kurlarla toplam 200 saati aşkın eğitim alan kursiyerler Gimel seviyesine ulaştılar ve eğitimlerine çevrimiçi olarak devam etmekteler.

İbranice eğitimlerimiz ile ilgili detaylı bilgiye ve İbranice eğitimine dair çeşitli materyallere erişmek için tıklayınız.

 

FİLİSTİN LEHÇESİ EĞİTİMİ

6 haftalık paket program şeklinde planladığımız Çevrimiçi Filistin Lehçesi Kursunu düzenli aralıklarla düzenlemekteyiz. Filistinli öğretmenler tarafından verilen eğitimin ilk aşamasında önemli kavram, ifadeler, fiil çekimleri işleniyor. İkinci aşamada 6 haftalık pratik odaklı oturumlarda kursiyerler ilk etapta öğrendiklerini uygulamaya dökme imkanı buluyor.

Filistin Lehçesi eğitimleri ile ilgili detaylı bilgiye ve çeşitli materyallere  erişmek için tıklayınız.

 

FİLİSTİN ARAPÇA İHTİSAS KURSU: GAZZE

Online Filistin Arapça İhtisas Eğitimi “Gazze” temasıyla başlıyor!

Kudüs Araştırmaları ve Zümra Akademi ortaklığında gerçekleştirilecek 5 haftalık eğitim boyunca ileri seviyede Fasih Arapça bilen ve Filistin üzerine uzmanlaşmak isteyen araştırmacılara gerekli dil altyapısını kazandırmak hedeflenmektedir.

💫 Eğitim boyunca gündeme dair yazılı, görsel ve işitsel çeşitli materyaller kullanılarak gerekli terminolojiyi edinmeleri sağlanacaktır. Kursiyerlerin öğrendikleri bilgileri pekiştirmeleri ve literatüre katkı sunmaları için program çıktısı olarak en az 1 Arapça haber metni tercüme etmeleri beklenmektedir.

Eğitmen: Mehmet Ali Osmanoğlu

Ders planı:

1. Hafta- Tanışma / Filistin Davası üzerine hasbihal/ 7 Ekim ve sonrasındaki gelişmeler üzerine değerlendirme2. Hafta- Arapça Makale Okuması: Hamas’ın Kuruluşunun Askeri Biyografisi
3. Hafta- Video tahlili: Gazze’nin 4 büyük savaşı… Nasıl başladı, nasıl bitti?
4. Hafta- Serbest Konuşma: Gazze Ablukası
5. Hafta: Karikatür Yorumlama (Hanzala, Avrupa Birliği, Uluslararası kamuoyu vb.)

📌Eğitim 5 hafta/10 dersten oluşmaktadır. Dersler 17 Aralık- 14 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
📌Dersler %100 Arapça konuşularak işlenecektir.
📌Dersler internaktif olarak Zoom üzerinden gerçekleştirilecektir. Öğrencilerden derse aktif katılım sağlamaları beklenmektedir.
📌 Her dersin sonunda pekiştirici ödevler ve bir sonraki derse hazırlık için materyaller verilecektir. Öğrencilerden derslere hazırlıklı gelmeleri beklenmektedir.
📌Dersler Pazar günleri saat 19.00-21.00 arasında çevrimiçi olarak işlenecektir.
📌Eğitim sonunda Filistin işgaline dair terminolojiye hakim olunacaktır.
📌Eğitim ücreti 1000 TL’dir. (Taksit ve burs imkanı vardır.)
📌Katılım belgesi verilmektedir.

Not: Eğitim kontenjanla sınırlı ve uzmanlığa yönelik olduğundan yalnızca başvurusu kabul edilen kişilere İnsan Kaynakları birimimiz tarafından Whatsapp üzerinden kayıtlarını kesinleştirmek üzere dönüş yapılacaktır.

Program sonunda katılımcılarla Kudüs Araştırmaları Platformu Arapça Tercüme ekibinde gönüllü olarak aktif görev alması konusunda görüşülecektir.

Kayıt: https://forms.gle/NY8skNZNNsXFVeAs5

 

Loading