Loader

Dışarı Çıkın ve Kendinizi Savunun: Silah Taşıma Ruhsatına Verilen Yeni Tavizler

Paylaş

Bakan Itamar Ben Gvir, pazar günü Ateşli Silahlar Ruhsatlandırma Bölümüne mümkün olduğu kadar çok vatandaşın silahlanmasına izin vermek için acil bir operasyon başlatması talimatını verdi. Talimat sonucu uygulanacak yeni programın 24 saat içinde yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Kim hemen silahlanmaya hak kazanır? Silahlanmayı kolaylaştıracak şartlar aşağıdaki gibi:

1. Meşru müdafaa amacıyla özel ateşli silah taşımanın ve güvenlik güçlerinde görev yapmanın ayrıntılı şartlarını karşılayan, sabıka kaydı veya sağlık kaydı bulunmayan her vatandaşın fiziki mülakat yerine telefon mülakatına tabi tutulması istenecek ve bir hafta içinde ateşli silah taşıma izni alabilecek.

2. Şartlı ateşli silah taşıma izni alan, 2023 yılı içerisinde ateşli silah satın almayan ve şartlı ruhsat süresi sona eren her vatandaş, artık başka bir başvuruda bulunmaya gerek kalmaksızın ateşli silah alabilecek. Muafiyet yaklaşık 4000 vatandaş için geçerli olacak.

3. Tazeleme eğitimi veya yenileme eğitiminin yapılmaması nedeniyle son altı ay içinde silahını teslim eden vatandaş, silahını geri alabilecektir. Muafiyet yaklaşık 1800 vatandaşı kapsayacak.

4. Ayrıca önümüzdeki Salı gününden itibaren, bugün 50 mermi yerine 100 mermiye kadar satın alınabilecek şartlı ateşli silah taşıma izni verilecek.

Ulusal Güvenlik Bakanı MK Itamar Ben Gabir R: “Mümkün olduğunca çok sayıda vatandaşın izin almasını sağlayacak çok önemli taahhütler için İsrail Polisi Ateşli Silahlar Ruhsatlandırma Bölümü personeline, Sivil Müdahale Departmanı’na ve Sağlık Bakanlığı çalışanlarına teşekkür ediyorum. Gerektiğinde silahlanmalı, kendilerini ve çevrelerini korumalıdırlar.”

 

Kaynak: https://www.now14.co.il/צאו-להתמגן-אלה-ההקלות-החדשות-לרישיון-נ/

Loading

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir